Indicator
pobieranie danych z bazy

Wybrana oferta

Informacje o systemie

Informacje zawarte na stronie pochodzą z Bazy ofert pracy i CV studentów i absolwentów AGH.

Pokaż wszystkie oferty

Support Services Intern
Termin składania aplikacji: 28.02.2019   Typ oferty: Praktyka/staż   Wynagrodzenie Tak
Nazwa firmy
FMC Technologies
Branża firmy
Desiging, production and service of technology solutions for oil and gas subsea industry.
Krótki opis firmy
The Support Services department is responsible for flawless execution and on time delivery of all Customer orders in Subsea Business Unit. We provide support for various areas within ER region: Projects, Inventory and Warehouse Management, Planning, Logistic, Quality and Document Management.
Adress www
Adres
ul. Al. Bora Komorowskiego 25b Buma Quattro Complex Building B
31-476 Kraków
Kategoria stanowiska
inżynieria/technologia/produkcja
Miejsce pracy
Kraków
Zakres obowiązków
• Prepare and update project schedules and reports
• Check spare parts availability
• Follow up Service Orders
• Spare parts pricing
• Extend materials to KOS2 plant
• Follow up high value requisitions
• Register supplier documents into SAP
• Follow up of PO-related documents from suppliers
• Provide additional support where required in order to provide the best possible service to our internal and external customers
• Other tasks delegated by Manager and Team Leader.
Wymagania
• Student after 3rd year of studies
• Very good knowledge of MS Office
• Availability to work 20-30 hours a week
• Communicative level of spoken and written English,
• Good communication skills and team-player spirit
• Systematic, open minded, reliable person
• Attention to details, ability to work with big amount of data
Sposób aplikowania
Send your CV to: mateusz.olajossy@technipfmc.com
Pracodawcy, którzy zamieszczają oferty w bazie są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (dotyczy firm z Polski).
Centrum Karier AGH nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne niedotrzymanie umowy zawartej z Pracodawcą.